«Όλοι διαφορετικοί – Όλοι ίσοι» | δράσεις αθλητισμού ΑμεΑ (photos)
Μια μεγάλη γιορτή αθλητισμού, με τίτλο «Ημέρα Συν-άθλησης – Αθλητισμός για ΑΜΕΑ», πραγματοποιήθηκε το πρωί της Δευτέρας στο Εθνικό Αθλητικό Κέντρο Χανίων.
Συμμετείχαν τα Σωματεία Ατόμων με Αναπηρία «ΑΡΙΩΝ», Ατόμων με Αναπηρία «ΑΕΤΟΙ», ο ΝΟΧ, το ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ «Ατλαντίδα», η Διεύθυνση Β/βαθμιας Εκπ/σης Χανίων και το Γραφείο Φυσικής Αγωγής.
![](https://www.biskotto.gr/wp-content/uploads/2023/12/image-14.png)
Το παρών έδωσε και ο Δήμαρχος Χανίων Παναγιώτης Σημανδηράκης, όπου συμμετείχε και σε δοκιμασία, όπου με κλειστά μάτια, προσπάθησε να ξεπεράσει εμπόδια, κρατώντας μπαστούνι για άτομα με προβλήματα όρασης.
![](https://www.biskotto.gr/wp-content/uploads/2023/12/image-13.png)
![](https://www.biskotto.gr/wp-content/uploads/2023/12/image-17.png)
Στις δράσεις συμμετείχαν και μαθητές από σχολεία του Δήμου Χανίων.
![](https://www.biskotto.gr/wp-content/uploads/2023/12/image-15.png)
![](https://www.biskotto.gr/wp-content/uploads/2023/12/image-16.png)
![](https://www.biskotto.gr/wp-content/uploads/2023/12/image-18.png)
![](https://www.biskotto.gr/wp-content/uploads/2023/12/image-19.png)
![](https://www.biskotto.gr/wp-content/uploads/2023/12/image-21.png)
Στο τέλος των δράσεων, ο καθηγητής zumba Κωνσταντίνος Κακαβελάκης, χόρεψε με τους συμμετέχοντες.
![](https://www.biskotto.gr/wp-content/uploads/2023/12/image-23.png)
![](https://www.biskotto.gr/wp-content/uploads/2023/12/image-22.png)