Χανιά | καθηλωτική η αεροπορική επίδειξη από την ομάδα «ΖΕΥΣ»
Καθηλωτική ήταν η αεροπορική επίδειξη με F-16 της Ομάδας ΖΕΥΣ πάνω από την πόλη των Χανίων. το μεσημέρι του Σαββάτου, στο πλαίσιο του 5θημερου εορτασμού του προστάτη της Πολεμικής Αεροπορίας, Αρχάγγελου Μιχαήλ στις 8 Νοεμβρίου
![](https://www.kriti24.gr/wp-content/uploads/2022/11/IMG-abe93d5bc6ef9b7285ecad69c38a465b-V-2.jpg)
Αεροσκάφος F6 Block 52+ της ομάδας «ΖΕΥΣ» της 115 Π.Μ. πραγματοποίησε εντυπωσιακή επίδειξη προκαλώντας τον ενθουσιασμό των επισκεπτών και των καταστηματαρχών.
Το μαχητικό αεροσκάφος πέταξε χαμηλά πραγματοποιώντας δύσκολους ελιγμούς, εντυπωσιάζοντας τους πολίτες που παρακολουθούσαν.
![](https://www.kriti24.gr/wp-content/uploads/2022/11/IMG-abe93d5bc6ef9b7285ecad69c38a465b-V-1.jpg)
Ο επισμηναγός Γιακουμής για μια ακόμα φορά εντυπωσίασε με τις ικανότητες του με «πρωταγωνιστή» το αεροσκάφος F-16 Fighting Falcon της 340ης Μοίρας που ανήκει στην 115 Πτέρυγα Μάχης.
![](https://www.kriti24.gr/wp-content/uploads/2022/11/IMG-0c3da69ef4ce27dc03171d955a4bde1c-V-1.jpg)
Δείτε εδώ σχετικό βίντεο
kriti24.gr