Χανιά | φιλοζωικό bazaar και δράσεις για παιδιά
Ένα διήμερο φιλοζωικό bazaar για τα αδέσποτα των Χανίων, θα πραγματοποιηθεί το τρέχον Σαββατοκύριακο, με έναρξη στις 17:30, σήμερα, στο Πάρκο Ειρήνης και Φιλίας.
Το πρόγραμμα:
ΣΑΒΒΑΤΟ 10/10 (5.30 – 7 μ.μ.)
Ο Γιώργος Αθανασάκης από το γνωστό κουκλοθίασο Τεχνόπολις, με ένα καινούριο εκπαιδευτικό φιλοζωικό παιχνίδι που απευθύνεται σε ηλικίες 4-10 χρόνων, μαθαίνει στους μικρούς υποψήφιους κηδεμόνες σκύλου, βασικές υποχρεώσεις και κανόνες σωστής συμπεριφοράς!!
ΚΥΡΙΑΚΗ 11/10 (6-8 μ.μ.)
Η Όλγα Λιάρα, υπεύθυνη εκπαιδευτικών θεμάτων θα παρουσιάσει φιλοζωικό πρόγραμμα ενημέρωσης κανόνων ευζωίας όλων των ζώων αλλά και θ΄απαντήσει σε ερωτήσεις των φίλων των ζώων.