Αθλητισμόςνέαπρωτοσέλιδο Γ

Δύο πρόσωπα, δύο γκολ, ένας βαθμός | Θύελλα Κ.

Παρουσιάζοντας δύο διαφορετικά πρόσωπα, ένα σε κάθε ημίχρονο και έχοντας σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της η Θύελλα Κ. αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος με αντίπαλο την Δόξα Παχιανών. Στο μεν πρώτο σαρανταπεντάλεπτο οι γηπεδούχοι, νευρικοί και με πολλά λάθη, έδωσαν το δικαίωμα στην φιλοξενούμενη Δόξα να πετύχει δύο γκολ, στο 24’ και στην εκπνοή του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα η ομάδα του Γιάννη Κελαιδή, μπήκε αποφασισμένη και μείωσε γρήγορα με σουτ του Άρη Ρενιέρη στο 55’. Ακολούθησε πίεση και αρκετές ευκαιρίες ώσπου στο 78’, ξανά με σουτ ο Μάκης Λουβιτάκης έφερε το ματς σε ισορροπία. Στα αξιοσημείωτα η αποβολή του Άρη Ρενιέρη με δυο κίτρινες (διαμαρτυρία στον ρέφερι) στο 87’.